Krídelník Paločko zostáva v extraligových Michalovciach

MICHALOVCE – Aj v sezóne 2023/2024 bude slovenský hokejový útočník Matúš Paločko pôsobiť v extraligovom klube HK Dukla Ingema Michalovce. Tridsaťdvaročný krídelník predĺžil s vedením „líšok“ spoluprácu o jeden rok. 

V predchádzajúcom ročníku po príchode z Liptovského Mikuláša odohral za Zemplínčanov 57 duelov a v nich zaznamenal 16 gólov a 13 asistencií. V minulosti hral v najvyššej domácej súťaži aj za HK Poprad, v ktorom hokejovo vyrástol. Slovenskí fanúšikovia v hlasovaní rozhodli, že Paločko bol autorom najkrajšieho gólu uplynulej extraligovej sezóny.

Uplynulý ročník hodnotí Paločko pozitívne. „Najmä preto, že po základnej časti nám nikto neveril. Troška to ešte mrzí, boli sme tak blízko k finále. Vytvorili sme veľmi dobrý kolektív, ktorý ťahal spoločne za jedno lano, aj keď boli počas sezóny nejaké krízy. Spoločne sme to však prekonali a verím, že ďalšia sezóna bude minimálne taká dobrá,“ povedal v rozhovore pre oficiálny klubový web a pokračoval: „Musím skonštatovať že sezóna bola až nad moje očakávanie, najviac ma však mrzí zranenie v najdôležitejšej časti sezóny, keď som chcel veľmi pomôcť chlapcom. Hokejový život však píše aj takéto príbehy. Spoluhráči a vedenie klubu mi po príchode pripravili vynikajúce podmienky na aklimatizovanie čo sa prejavilo v mojich výkonoch na ľade a za čo im som nesmierne vďačný.“

O očakávaniach v nasledujúcom ročníku ešte nechce hovoriť. „Na to je ešte skoro. Verím, že realizačný tím vybral správne typy hráčov na to, aby sme vytvorili silný súdržný kolektív a aby sme víťazili,“ poznamenal po návrate z dovolenky v Chorvátsku. Aktuálne už naplno pracuje na tom, aby bol v úvode ďalšej sezóny úplne fit.

(SITA)


Ďalšie články