Progresívna verzia Snehulienky vás zarazí: Chýba princ aj trpaslíci

Snehulienka a sedem trpaslíkov, film od Disneyho. Foto: reprofoto/Youtube Snehulienka a sedem trpaslíkov, film od Disneyho. Foto: reprofoto/Youtube

Čo poviete na takúto filmovú rozprávku? V novej celovečernej disneyovke už Snehulienku nezachráni princ a nebudú jej pomáhať ani siedmi trpaslíci.

V novej adaptácii klasickej rozprávky bratov Grimmovcov ich nahradia „magické stvorenia“. Tie podľa denníka Daily Mail vyzerajú ako ľudia rôznych pohlaví, rás a výšok. A Snehulienka bude zobrazená ako „silná žena”.

V úlohe Snehulienky sa predstaví latinskoamerická herečka Rachel Zeglerová. V jej podaní sa Snehulienka prejaví ako vodkyňa. Takže sa musí zaobísť bez princa, ktorý by ju zachránil.

Film od začiatku sprevádzali kontroverzie okolo postáv trpaslíkov a toho či by ich mali alebo nemali hrať ľudia malého vzrastu. Herec Peter Dinklage sa aktívne angažoval v tejto téme a kritizoval Hollywood za to, že chce robiť „zaostalý príbeh“.

„Trochu ma prekvapilo, keď (Disney) hrdo obsadil do úlohy Snehulienky latinskoamerickú herečku, ale stále rozpráva príbeh Snehulienky a siedmich trpaslíkov,“ povedal v podcaste WTF Marka Marona. „Nedáva to zmysel. Na jednej strane ste pokrokoví a na druhej strane stále točíte ten zaostalý príbeh o siedmich trpaslíkoch, ktorí spolu žijú v jaskyni…“ povedal.

Disney potom oznámil, že družinu Snehulienky budú tvoriť magické stvorenia. Zároveň dodal, že sa chcú vyhýbať stereotypom. Z fotiek z natáčania vyplýva, že jediným „trpaslíkom“ je černoška, ďalej niekoľko belochov obvyklej výšky, jeden muž s hispánskymi črtami a jeden menší biely muž. Na obrázkoch je tiež postava Jonathana, ktorý v príbehu nahradí Snehulienkinho princa.

Obrázky z natáčania nezachytávajú herečku Rachel Zeglerovú v modrožltom oblečení a červenom plášti, ale iba jej „stand-in“, teda herečku podobnej postavy, výšky, farby pleti, veku alebo farby vlasov, ktorá má Zeglerovú pri príprave scén zastupovať.

V úlohe zlej kráľovnej sa predstaví slávna izraelská herečka Gal Gadot. Plánovaná premiéra progresivistickej rozprávky je naplánovaná na marec 2024.

(echo24)


Ďalšie články