Predplatné
Prihlásiť sa
Košický Štandard

Krúpy počas letu ničili lietadlo, Boeing 767-300 núdzovo pristál

F1z1mzkXwAAthQa Foto: Twitter Vola Milano Malpensa

Lietadlo Boeing 767-300 americkej spoločnosti Delta Air Lines smerujúce z Milána do New Yorku muselo v pondelok krátko po štarte núdzovo pristáť v Ríme po tom, čo ľadové krúpy poškodili nos a trup lietadla v oblasti krídel.

Podľa vyhlásenia Delty „bol let číslo DL185 z Milána na Letisko JFK v New Yorku odklonený do Ríma po tom, čo sa po štarte dostal do nepriaznivého počasia“. Pri výstupe vo výške 7 000 metrov lietadlo narazilo do krupobitia.

Delta nespresnila rozsah škôd na lietadle, no zverejnené zábery hovoria za všetko. Uprostred nosu lietadla sa nachádzala veľká diera. Silne popraskané bolo aj predné sklo kokpitu. Na krídlach bolo viditeľných niekoľko dier. Firma neskôr uviedla, že došlo aj k poškodenie palivového systému a motorov.

„Lietadlo bezpečne pristálo a cestujúci z neho normálne vystúpili. Lietadlo sa v nepriaznivom počasí poškodilo, rozsah škôd teraz vyhodnocuje náš miestny údržbársky tím,“ dodala letecká spoločnosť.

Delta nespresnila počet cestujúcich ani členov posádky v lietadle a neuviedla ani to, či pasažierov prerezervovala na iný pondelkový let, alebo či strávia noc v Ríme. Sever Talianska v uplynulých dňoch zasiahli silné búrky, padali tam okrem iného aj krúpy s veľkosťou tenisových loptičiek.

V Lombardsku v pondelok pri búrke zahynula 58-ročná žena, na ktorú padol strom. V Miláne, ktoré je hlavným mestom Lombardska, zachraňovali hasičskí potápači muža, ktorý po búrke uviazol v zatopenej garáži.

(tasr)