Predplatné
Prihlásiť sa
Košický Štandard

Akvapark premenený na nástroj smrti: Otec zomrel a dieťa bojuje o život

Bez názvu Po nehode v akvaparku zomrel muž, jeho dieťa utrpelo zranenia. Foto: Twitter

FRANCÚZSKO/MARSEILLE – Muž, ktorý spoločne so svojím trojročným dieťaťom utrpel zranenia pri nehode v akvaparku na juhu Francúzska, v pondelok zomrel. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

K nehode došlo v nedeľu v akvaparku Wonderland v obci Saint-Maximin-la-Sainte-Baume východne od Marseille. Muž sa so svojím synom nachádzali vo veľkej nafukovacej konštrukcii, ktorú náhle odniesol silný vietor, informoval ešte v nedeľu miestny hasičský zbor.

Nafukovacia konštrukcia bola podľa francúzskeho spravodajského portálu France Info dlhá 20 metrov a nachádzala sa v 50-metrovej výške. Tridsaťpäťročný otec a dieťa v nej po nehode zostali uväznení, pričom obaja dostali infarkt. Na mieste sa ich podarilo resuscitovať a následne vrtuľníkom previezť do nemocníc v Marseille. Muž neskôr zraneniam podľahol, informuje AFP s odvolaním sa na nemenovaný zdroj oboznámený s vyšetrovaním incidentu. Zdravotný stav syna dosiaľ nie je známy.

„Ako sa môže akvapark, ktorý obec prijala na svoje územie, aby deťom prinášal radosť a šťastie, premeniť na nástroj smrti, čo zničí celú jednu rodinu?“ pýta sa na Facebooku starosta predmetnej obce Alain Decanis. Odpovede podľa jeho slov poskytne až vyšetrovanie, ktoré v tejto veci spustila prokuratúra. Akvapark s názvom Wonderland Waterpark bol otvorený len toto leto a nachádza sa približne 40 kilometrov od mesta Aix-en-Provence, pripomína AFP.

(tasr)