Predplatné
Prihlásiť sa
Košický Štandard

Podnikateľ zomieral krutou smrťou: Jeho telo hľadali pod tonami syra 12 hodín

italy-6803685_1920 Podnikateľ zahynul pod tonami syra. FOTO: Pixabay.com

BERGAMO – Majiteľ mliečnej farmy pri severotalianskom meste Bergamo prišiel o život po tom, čo ho privalili regály, na ktorých sa celkovo nachádzalo asi 25 000 bochníkov syra, informoval v pondelok miestny hasičský zbor.

TASR správu prevzala z agentúr ANSA a DPA. Sedemdesiatpäťročný majiteľ farmy Giacomo Chiapparini pracoval v nedeľu večer v sklade, kde na kovových regáloch zreli 40-kilogramové bochníky tvrdého syra Grana Padano. Jeden z regálov sa však zlomil, čo spustilo domino efekt: police so syrom jedna po druhej padali, až kým Chiappariniho úplne nezavalili.

Miestni hasiči uviedli, že muža sa im podarilo spod hromady syra a častí regálov vyslobodiť až v pondelok ráno po 12-hodinovej záchrannej akcii. Priamo na mieste ho však vyhlásili za mŕtveho.

Úrady uviedli, že nateraz nie je jasné, či sa regály zrútili v dôsledku technickej chyby alebo tzv. únavy materiálu. Bližšie okolnosti smrti muža objasní až ďalšie vyšetrovanie.

Jedno koleso Grana Padano váži v priemere 28 kilogramov. Tento syr sa od slávneho parmezánu, ktorý sa predáva pod názvom Parmigiano Reggiano, líši typom použitého kravského mlieka, oveľa širším územím, kde sa smie vyrábať, aj miernejšou reguláciou potravy, ktorú smie dobytok dostávať.