Cestu medzi Družstevnou a Budimírom v utorok uzatvoria

Okružnú križovatku na ulici Vysokoškolákov v Žiline uzavrú do konca septembra Ilustračná foto. Foto: TASR Daniel Stehlík

KOŠICE – Cesta medzi obcami Družstevná pri Hornáde a Budimír v okrese Košice okolie bude v utorok 15. augusta v čase od 7:30 do 15:30 úplne uzavretá.

Dôvodom sú Veteránske majstrovstvá sveta v orientačnom behu 2023. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Jana Mésarová, podľa ktorej bude úplná uzávierka označená dočasným dopravným značením.

Z obce Družstevná pri Hornáde do obce Budimír a opačne bude podľa hovorkyne možné použiť trasu Družstevná pri Hornáde – Trebejov – Obišovce – Lemešany – Janovík – Bretejovce – Budimír s dĺžkou takmer 19 kilometrov. „Na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky budú dohliadať príslušníci Policajného zboru. Informácie o športovom podujatí bude vodičom a verejnosti v obci Družstevná pri Hornáde a Budimír poskytovať organizátor prostredníctvom usporiadateľskej služby,“ poznamenala Mésarová.

Polícia v súvislosti s podujatím zároveň vyzýva účastníkov cestnej premávky, aby sa plne venovali vedeniu vozidla a zvýšili pozornosť z dôvodu zmeny dopravného značenia. Rovnako radí využiť obchádzkové trasy, na ktoré bude doprava počas konania športového podujatia presmerovaná.

(sita)


Ďalšie články