Košičanom sa nedarí, jasné víťazstvo MŠK Žilina

KOŠICE – Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili na ihrisku FC Košice 3:0 v sobotňajšom zápase 4. kola Niké ligy. Za tretím víťazstvom v sezóne vykročili vydareným úvodom zápasu, keď v 9. minúte Sauer zužitkoval prihrávku Bariho po chybe Košičanov.

Od 23. minúty viedli hostia už 2:0 zásluhou Essombu, ktorý bol na konci rýchleho protiútoku hostí. Košičania sa viackrát dostali k ofenzívnym akciám, ale chýbal im dôraz aj presnosť v zakončení.

V úvode druhého polčasu sa neujala ani šanca Šindelářa a hostia, ktorí si bez väčších problémov strážili dvojgólový náskok, poistili svoje víťazstvo v 74. minúte. Presadil sa Iľko, keď sa po zaváhaní súpera dostal za obranu domácich – 0:3. Nováčik najvyššej súťaže FC Košice má po troch odohratých zápasoch na konte jeden bod a je o skóre na poslednom 12. mieste.

Žilinčania poskočili na čelo tabuľky. FC Košice – MŠK Žilina 0:3 (0:2) Góly: 9. Sauer, 23. Essomba, 74. Iľko. Rozhodovali: Dohál – Košecký, Čajka, ŽK: Golikov, Krivák – Ďuriš, Stojčevski, Belaník, Rusnák Košice: Kira – Šindelář, Krivák (80. Greššák), Jakubko (62. Petrák) – Fabiš, Golikov, Qose (46. Gallovič), Mizerák (62. Vasiľ) – Pačinda, Medved (62. Sagna), Faško Žilina: Belko – Minárik, Stojčevski, Nemčík – Bari, Sauer (79. Myslovič), Gidi, Javorček (64. Rusnák) – Essomba (64. Addo), Ďuriš, Iľko (79. Adang)

(tasr)


Ďalšie články