Predplatné
Prihlásiť sa
Košický Štandard

Mimoriadna smola: Dôchodca sa odfotil s ministerkou, tá ho neskôr zrazila autom

USA Prezident Biden Bicykel Pád Najprv sa dôchodca s ministerkou odfotil a neskôr ho zrazila. Ilustračné foto. Foto: tasr

POĽSKO – O mimoriadnej smole môže podľa poľských médií hovoriť šesťdesiatdeväťročný obyvateľ dediny Božacin na západe Poľska.

Pred šiestimi týždňami dal dôchodca na internet spoločnú fotografiu s poslankyňou Katarzynou Sójkovou. A tá ho cez víkend – už ako čerstvá ministerka zdravotníctva – zrazila na priechode pre chodcov. O nehode informoval server Fakt.pl, ktorý sa spojil so zraneným dôchodcom v nemocnici, ale ten sa odmietol vyjadriť.

Ministerka vo svojom súkromnom SUV zrazila na priechode cyklistu, ktorému policajti hneď pripísali vinu za nehodu. Vraj dôchodca „strmo vošiel“ na priechod a zo zrážky s ministerkou si odniesol len zopár modrín, uviedol web Onet.pl.

V nemocnici sa však ukázalo, že dôchodca mohol utrpieť aj vážnejšie zranenia, preto vyšetrovanie prevzala prokuratúra. „Je predčasné uviesť, kto je vinníkom,“ povedal pre Onet prokurátor Marcin Kubiak. Prokuratúra však nehovorí o ministerke, ale len o „tridsaťsedemročnej vodičke“, dodal portál. „Musíte mať obrovskú smolu, aby ste sa odfotili s človekom, ktorý vám o mesiac a pol neskôr spadne pod kolesá,“ napísal portál Fakt.pl,

(echo.24)