Kauza odchodu Lörinca z predstavenstva VVS naberá na obrátkach: Mesto vracia politikovi úder

Ladislav Lörinc Lörinc podal trestné oznámenie, pridali sa k nemu aj ďalší starostovia. Primátor im odkázal, že majú šetriť. FOTO: Ladislav Lörinc FB, Mesto Košice FB

KOŠICE – Mesto Košice sa ohradzuje voči tvrdeniam mestského poslanca Ladislava Lörinca, ktoré súvisia s jeho pôsobením v predstavenstve Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS).

Lörinc sa vzdal tejto funkcie, čo zdôvodňoval aj tým, že vedenie mesta ho v rokovaniach s vodárňami dlhodobo obchádzalo. Podľa vyjadrenia magistrátu mesto vzájomnú komunikáciu neignorovalo.

„Opakovane sme ho vyzývali na riadne informovanie akcionára, teda mesta Košice, napríklad listom z 26. mája, kde sme ho vyzvali na spracovanie správy pre akcionára z členstva v riadiacom orgáne obchodnej spoločnosti VVS. Namiesto konkrétnych informácií sme dostali hmlistú odpoveď o mlčanlivosti a utajovaných dokumentoch a skutočnostiach vo VVS,“ uviedol v reakcii pre TASR magistrát s tým, že mu záleží na tom, aby mesto Košice ako najväčší akcionár VVS malo svojho člena v predstavenstve spoločnosti.

Lörinc, ktorý je okrem mestského poslanca aj starostom mestskej časti Sídlisko KVP a podpredsedom Košického samosprávneho kraja, na tohtotýždňovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (MsZ) oznámil, že sa vzdáva funkcie člena predstavenstva vo VVS. Urobil tak v rámci rokovania o možnosti zapojenia mesta do Dlhopisového programu garantovaných výnosov pre akcionárov VVS. Argumentoval aj tým, že v rámci zákonnej povinnosti musel ku každému akcionárovi pristupovať rovnako, no MsZ zároveň vnímalo, že je nominantom mesta.

„Bol som medzi dvoma mlynskými kameňmi,“ uviedol s tým, že sa tiež nestotožňuje s niektorými vecami, ktoré sú za hranicami jeho hodnôt. Lörinc sa vzdal aj funkcie člena mestskej rady.


Ďalšie články