Metropolu východu navštívil kardinál Pietro Parolin

15092023_put_sastin_14985564 Na snímke uprostred štátny sekretár Svätej stolice kardinál Pietro Parolin celebruje slávnostnú omšu v rámci národnej púte k Sedembolestnej Panne Márii, patrónke Slovenska, v meste Šaštín-Stráže 15. septembra 2023. Foto: Dano Veselský/TASR

KOŠICE – Košice pri príležitosti sviatku Sedembolestnej Panny Márie, patrónky Slovenska, navštívil Košice druhý najvyšší predstaviteľ Vatikánu kardinál Pietro Parolin. Po príchode ho na letisku privítali miestni predstavitelia cirkvi i samosprávy, medzi nimi aj košický primátor Jaroslav Polaček a jeho námestníčka Lucia Gurbáľová. Parolin potom navštívil Katedrálu Narodenia Presvätej Bohorodičky.

Vatikánsky štátny sekretár v metropole východu požehnal prijímacie a integračné centrum pre utečencov z Ukrajiny a absolvoval stretnutie s ukrajinskou komunitou. „Program kardinála Parolina v metropole východu vyvrcholil vešperami v Dóme svätej Alžbety, kam prišli aj mnohí veriaci,“ informuje na sociálnej sieti mesto Košice. Vedenie mesta kardinála obdarovalo obrazom Košíc. Parolin svoju návštevu zavŕšil podpisom do kroniky mesta.

„Druhý najvyšší predstaviteľ Vatikánu pricestoval na Slovensko pri príležitosti 30. výročia nadviazania diplomatických vzťahov medzi Slovenskou republikou a Svätou stolicou, 1 160. výročia príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie, 20. výročia návštevy pápeža Jána Pavla II. a druhého výročia návštevy pápeža Františka,“ uviedlo mesto Košice. Informovalo tiež, že kardinál v nasledujúci deň dopoludnia predsedal svätej liturgii Jána Zlatoústeho v Klokočove. Požehnal tam aj pútnické centrum.

(sita)


Ďalšie články