Predplatné
Prihlásiť sa
Košický Štandard

Veľká tragédia vo vinárstve: Štyri osoby zasypalo, jeden človek je mŕtvy. Nešťastie sa tu nestalo prvýkrát

381156248_704621351707949_257795449539496103_n Pri prácach v pivnici vinárstva prišiel o život jeden človek. Foto: FB Polícia SR – Košický kraj

TREBIŠOV – Jeden človek prišiel o život po tom, ako vo štvrtok došlo k zasypaniu rekonštruovaných pivničných priestorov vinárstva vo Veľkej Bare v okrese Trebišov, potvrdila to košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová. Podľa doterajších informácií boli zasypaní celkovo štyria ľudia.

K zasypaniu došlo okolo 9.00 h. „Jedna z osôb, doposiaľ nestotožnená, žiaľ, zraneniam na mieste podľahla, jedna osoba bola posádkou leteckých záchranárov prevezená do košickej nemocnice a dve osoby sú podľa zistených informácií bez zranenia,“ uvádza košická krajská polícia na sociálnej sieti.

Leteckí záchranári previezli do nemocnice 63-ročného muža, ktorý bol zasypaný len čiastočne. „S poranením hlavy a s podozrením na poranenie driekovej časti chrbtice bol pacient na mieste primárne ošetrený, preložený na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave pri vedomí letecky prevezený do Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura v Košiciach,“ potvrdila hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) ATE Zuzana Hopjaková.

Na mieste závalu pivnice zasahovali aj hasiči. Potvrdili úmrtie jedného človeka a ťažšie zranenie druhého. „Vykonávali tam práce, vystužovali a predlžovali vínnu pivnicu od vstupu do pivnice asi 50 metrov,“ povedal novinárom veliteľ zásahu Milan Kudrec.

K tragickej udalosti vo vinárstve Chateau Grand Bari pri obci Bara v časti Veľká Bara došlo aj 8. októbra 2019. Pri prácach na novej pivnici tam zasypalo 50-ročného muža, ktorý po prevoze do nemocnice svojim zraneniam podľahol.

Aktualizácia:

Pre tragickú udalosť v pivnici vinárstva začala polícia trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

„Dychové skúšky boli negatívne, u nebohého nariadil obhliadajúci lekár vykonanie pitvy, ktorá zároveň potvrdí alebo vyvráti prítomnosť alkoholu v jeho organizme,“ dodala. Na mieste udalosti sa okrem záchranných zložiek nachádzali aj pracovníci Banského úradu Košice, záchranná brigáda Hasičského a záchranného zboru Humenné i banskí záchranári. Jej presná príčina je predmetom ďalšieho vyšetrovania.

(tasr)