Predplatné
Prihlásiť sa
Košický Štandard

Vychytávky tohtoročného Medzinárodného maratónu mieru: Špeciálna aplikácia či extra volebná miestnosť pre bežcov

347222554_919317595995991_167826467689986942_n Bežcom bude dopriaty veľký komfort. FOTO: Kosice Peace Marathon – Medzinárodný maratón mieru Košice

KOŠICE – Medzinárodný maratón mieru (MMM) sa bude konať už tradične prvú októbrovú nedeľu, čiže 1. októbra, a to je deň po parlamentných voľbách (30. september). Mnohí slovenskí bežci pricestujú do Košíc už deň, alebo niekoľko dní pred samotným športovým podujatím. Ako si poradia s voľbami, ak budú chcieť uplatniť svoje volebné právo?

Volebná miestnosť bude poruke

„Pre tých účastníkov alebo návštevníkov MMM, ktorí sa rozhodnú hlasovať v parlamentných voľbách po príchode do Košíc, mimo svojho bydliska, na základe hlasovacieho preukazu, spresňujeme, že Mestská časť Košice Juh zriadi za týmto účelom osobitnú volebnú miestnosť priamo v areáli Kulturparku, kde si bežci vyzdvihnú svoje štartové čísla. Otváracie hodiny tejto volebnej miestnosti budú v sobotu 30. septembra od 7.00 do 22.00 hod.,“ hovorí riaditeľ MMM Branislav Koniar.

Maratón vo vrecku

Mobilnú aplikáciu s názvom Košice Peace Marathon poznáme už niekoľko rokov. I tá sa vyvíja, vylepšuje a jej využitie pre vrchol sezóny 2023 je plne pripravené. Ak ju nemáte nainštalovanú z rokov minulých, môžete si ju bezplatne stiahnuť cez Google Play či App Store a mať tak maratónske dianie kedykoľvek na dosah, či už máte vo svojom telefóne operačný systém Android alebo iOS.

Aplikácia je postavená na platforme TRACX z dielne svetového lídra v oblasti čipového merania a zdieľania športových výsledkov, holandskej spoločnosti MYLAPS Sports Technology a ponúka okrem množstva základných a dôležitých informácií aj tzv. live tracking, čiže online sledovanie akýchkoľvek pretekárov na trati a ich priebežný ranking. Ak aplikáciu využijú aj samotní pretekári, teda nie iba ich fanúšikovia, môžu sa po dobehu tešiť na podrobnú analýzu svojho výkonu.


Eva Mikulová