Pes napadol malé dievčatko: Ostrý odkaz vydesenej matky

policia-sr polícia

KOŠICE – V sobotu sa v záhradkárskej oblasti obce Vyšná Hutka v košickom okrese odohral tragický incident. Pes napadol malé dievčatko, ktoré sa bicyklovalo.

Deväťročná Nikolka si užívala voľný deň na svojom novom bicykli a stala sa obeťou útoku zvieraťa, ktoré bolo z domu vedľa. Treba podotknúť, že tento pes už predtým napadol jej sedemnásťročnú sestru Sašu. Štvrtáčka Nikolka bude teraz potrebovať viac ako tri týždne na to, aby sa zotavila z tejto traumatizujúcej udalosti.

Zatiaľ čo Nikolka absolvovala operáciu v jednej z košických nemocníc, rodina je z udalosti, ktorá sa odohrala len niekoľko metrov od ich skromného príbytku, v šoku. „Nikolka sa bicyklovala, kým my sme pracovali v záhrade. Pes vybehol zo susedovej záhrady práve v čase, keď jazdila v uličke, kde sa nachádza jeho dom. Majiteľ psa doma nebol. Som presvedčená, že pes bol zle zabezpečený a taktiež, že je to chyba majiteľa psa,“ povedala pre cas.sk Nikolkina matka Andrea, ktorá útok nevidela, no počula, ako iný sused kričí na psa.

„Vo Vyšnej Hutke došlo v záhradkárskej lokalite za doposiaľ presne nezistených okolností k napadnutiu maloletej osoby psom. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpela poškodená zranenia s predpokladanou dobou liečenia viac ako 21 dní. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Nebolo vznesené obvinenie voči žiadnej konkrétnej osobe,“ uviedla L. Ivanová z polície.


Ďalšie články