Predplatné
Prihlásiť sa
Košický Štandard

Na Medzinárodný maratón mieru sa môžete dopraviť špeciálnym expresom

382818917_867595154732581_3216364336577223877_n Ilustračná snímka

KOŠICE – Na stý ročník Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach sa bežci i návštevníci budú môcť dopraviť Maratónskym expresom. V sobotu 30. septembra vyrazí z Bratislavy do Košíc a v nedeľu popoludní naspäť.

„Zrýchlený Maratónsky expres pôjde po severnej trase s možnosťou nástupu a výstupu v Bratislave, Trnave, Trenčíne, Žiline, Liptovskom Mikuláši a v Košiciach. Odchod z Bratislavy bude v sobotu ráno o 9.12 hod. O deň neskôr, v nedeľu, odíde z Košíc o 15.50 hod.,“ informuje Košice Región Turizmus.

V závislosti od miesta nástupu a výstupu sa cena lístka bude pohybovať v rozpätí 19 až 33 eur. Cena zahŕňa miestenku. Košice Región Turizmus ale upozorňuje, že vzhľadom na to, že ide o mimoriadnu prepravu, neplatia na ňu žiadne zľavy, napríklad študentské či seniorské, ktoré platia pri preprave bežnými vlakmi Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK).

„Súčasťou cesty z Bratislavy do Košíc bude párty vagón, v ktorom bude prebiehať sprievodný program. Pripravené budú aj zdravé občerstvenie a workshopy so skúsenými odborníkmi na športovú prípravu a výživu,“ približuje Košice Región Turizmus. V párty vagóne bude okrem niekoľkých blokov workshopov s odborníkmi na zdravú výživu aj premietanie filmov. Bližšie informácie o cenníku i cestovnom poriadku sú dostupné online.

(sita)