Predplatné
Prihlásiť sa
Košický Štandard

Košická neúspešná séria sa v Skalici natiahla

KOŠICE – V desiatom kole Niké ligy sa potvrdila dobrá výsledková fazóna Skalice na domácom Záhorí. MFK zdolal nováčika FC Košice najtesnejším rozdielom 1 : 0 (1 : 0).

Vo štvrtej minúte bol nepríjemne zasiahnutý Golikov, vyzeralo to na vyrazenie dychu. V siedmej minúte Košičania chybovali v obrane. Yao sa k zakončeniu nedostal, ale Smékal už áno. Netrafil bránu a skóre sa nateraz nemenilo. V deviatej minúte Anane nastrelil hráča pred sebou. Odrazená lopta prešla k Lačnému, ktorý rozvlnil sieť, avšak radosť mu zmaril signalizovaný ofsajd.

V 25. minúte center do vápna spracoval Yao. Vzápätí vystrelil. Jeho strelu zblokoval Fabiš. Lopta sa dostala k Smékalovi, ktorý ju doklepol do brány – 1 : 0. V 27. minúte musel Kira zasahovať opäť, keď domáci po góle pokračovali v ofenzíve. V 30. minúte Krčík nabil na hlavičku Vaskovi, ktorý mieril len nad bránu. V 46. minúte Yao pálil z diaľky. S touto strelou nemal Kira problémy. V 56. minúte po zahraní rohového kopu prudko strieľal Fabiš. Pohotovo zasiahol gólman Junas.

V 62. minúte Lačný dostal loptu na pravačku a bol v dobrej pozícii, no možno sa unáhlil, keďže to mal aj na lepšie spracovanie. Zakončil mimo brány. Košičania trošku zvýšili aktivitu, ale na vsietenie gólu im to nestačilo. V 79. minúte strela od Sagnu letela vysoko nad. V 83. minúte vytiahol Junas dôležitý zákrok. Spoza veľkého vápna ho preveril Petrák. Po štyroch nadstavených minútach bolo po všetkom. Skalica zdolala Košice 1 : 0.

(onlajny.eu)


Dušan Guman