Predplatné
Prihlásiť sa
Košický Štandard

Počas nočnej naháňačky v Košiciach bolo poškodených päť áut, vodič ohrozil aj chodcov

Polícia POlicajná nahánačka v Košiaciach. Foto: Facebook/com/Polícia SR - Košický kraj

KOŠICE – Dve služobné autá a tri vozidlá civilných osôb boli poškodené počas nočnej naháňačky, ku ktorej došlo v noci zo soboty na nedeľu (8. 10.) v Košiciach. Na sociálnej sieti Facebook o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach.

„Vodič vo veku 33 rokov večer viedol vozidlo značky Volkswagen Touareg a unikal s ním v čase zadržania vodičského preukazu. Ani na opakované výzvy, aby vozidlo zastavil, nereagoval, namiesto toho dupol na plyn a autom začal unikať po uliciach Košíc,“ priblížili policajti.

Ako dodali, nerešpektoval svetelné dopravné značenie Stoj a rútil sa vysokou rýchlosťou. Na jednej z križovatiek chcel obísť vozidlá, ktoré v tom čase stáli na križovatke, preto autom vyšiel na chodník.

„Priamo tak ohrozil život a zdravie nielen chodcov, ale aj iných účastníkov cestnej premávky, ktorí sa tam v tom čase nachádzali. Na Slnečnej ulici sa len tak-tak vyhol nárazu do stromu, namiesto neho však narazil do tam zaparkovaného vozidla značky BMW,“ uviedla polícia.

Vodič potom vyskočil z vozidla, no útek z miesta sa mu nepodaril a policajti ho dostihli. „Vodič aj spolujazdkyňa vydali neznámu bielu kryštalickú látku. Obaja boli po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnení do cely policajného zaistenia a bolo začaté trestné stíhanie pre drogovú trestnú činnosť,“ zakončilo KR PZ.

(tasr)