Predplatné
Prihlásiť sa
Košický Štandard

Sudca rozhodol o osude útočníka z vlaku

IMG_2565 Obvinený Matej pri odchode z Mestského súdu v Košiciach. Foto: Daniela Pirschelová

KOŠICE/SPIŠSKÁ NOVÁ VES – O tom, či bude útočník z vlaku na Spiši stíhaný väzobne, začal pred krátkou chvíľou rozhodovať súd.

Súdne pojednávanie sa začalo po 14.40 h na Mestskom súde v Košiciach. Polícia 29-ročného Mateja z okresu Spišská Nová Ves obvinila z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctva.

Aktualizované: Sudca sa stotožnil s prokurátorom a zobral obviného do vyšetrovacej väzby – útekovej a preventívnej. Obhajca obvineného uviedol, že jeho klient sa v rámci výsluchu skôr upriamil na svoju životnú situáciu a zdravotný stav.

Zároveň navrhla jeho väzobné stíhanie. Incident sa odohral v stredu (1. 11.) večer vo vlaku, ktorý smeroval z Košíc do Žiliny. Obvinený mal napadnúť 22-ročnú ženu, ktorá s ním sedela v jednom kupé. Polícia informovala, že ju viackrát bodol do oblasti krku a spôsobil jej tiež rezné rany na rukách. Na mladú ženu, ktorá sa zo zranení bude liečiť približne dva týždne, zaútočil náhle a bez zjavného dôvodu.

Aktualizované (16.10 h): Sudca sa stotožnil s prokurátorom a zobral obviného do vyšetrovacej väzby – útekovej a preventívnej. Obhajca obvineného uviedol, že jeho klient sa v rámci výsluchu skôr upriamil na svoju životnú situáciu a zdravotný stav.

(tasr, Daniela Pirschelová)