Predplatné
Prihlásiť sa
Košický Štandard

Botanickú záhradu obsadili včely. Venovali im výstavu

Výstava o vèelárstve v Košiciach V týchto dňoch môžu v Botanickej záhrade UPJŠ Košice návštevníci spoznať svet včiel a včelárov. Foto: TASR – Veronika Mihaliková, BZ UPJŠ

KOŠICE – V dňoch 10. až 26. novembra 2023 v čase 9.00 h – 17.00 h. sa bude v Botanickej záhrade Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach konať výstava s názvom Včelárstvo. Okrem ukážky predmetov spojených s chovom včiel a výrobou medu bude doplnená o prednášky a akcie pre verejnosť. Návštevníci si tu môžu kúpiť med a včelie produkty, pričom sa môžu zúčastniť na ochutnávke.

Nebudú chýbať ani prezentácia výrobcov a predajcov, poradenská činnosť a konzultácie. Pre kreatívnejších záujemcov je pripravená tvorivá dielňa – práca s včelím voskom, pre gazdinky (ale nielen pre ne) pre zmenu pečenie medovníkov (len 18. a 19. novembra). Výstava sa uskutoční vo vestibule budovy botanickej záhrady. Otváracie hodiny vonkajšieho areálu a skleníkov ostávajú nemenné – 9.00 h až 15.00 h.

Súčasťou výstavy sú aj odborné prednášky pre verejnosť v termínoch:

18. 11. 2023

9.30 hod. – Zuzana Slivenská – Apidomček v botanickej záhrade. Oficiálne predstavenie nového apidomčeka v areáli botanickej záhrady.
11.00 hod. – Anastazia Černáková – Úľová terapia
12.00 hod. – Iveta Krajňáková – Apiterapia v praxi

19. 11. 2023

9.30 hod. – Jaroslav Gasper – Škodcovia včely medonosnej so zameraním na sršňa ázijského


Boris Macko