Predplatné
Prihlásiť sa
Košický Štandard

Michalovčania čakajú na akčnú legendu. Dočkajú sa JCVD?

Jean-Claude van Damme počas tlačovej konferencii v Prahe. Belgický šampión bojových umení a herec Jean-Claude van Damme vystúpil 6. novembra 2023 na tlačovej konferencii v Prahe. Foto: Profimedia.sk

MICHALOVCE – Tak príde hviezda akčných filmov Jean-Claude van Damme (63) opätovne na Slovensko a do Michaloviec? Alebo sú projekty tamojšej samosprávy späté s jeho menom už pasé?

Nádeje Michalovčanov vzrástli potom, ako charizmatický Belgičan zavítal v uplynulých dňoch do Prahy. Hlavný hrdina filmov Krvavý šport, Dvojitý zásah, Kickboxer, Univerzálny vojak a mnohých ďalších bol v stovežatej na roztrhanie. Napríklad ak ho fanúšikovia chceli zažiť na akcii Noc s legendou, museli zaplatiť cez 140 eur.

MIchalovčania sa však doteraz nádejali, že JCVD si odskočí z Prahy aj na Zemplín. Aspoň tak si to mysleli po decembrových vyhláseniach michalovských radných. Obľúbený herec sa tam zastavil cestou z Ukrajiny, kde bol za svojou milenkou Alenou Kaverinou.

Hrdina akčných filmov na michalovskom magistráte. Foto: Mesto Michalovce

Hoci stretnutie v Michalovciach trvalo len okolo 15 minút, primátor Miroslav Dufinec, ktorý sa pochválil fotografiami na sociálnej sieti, k tomu napísal: „Keďže tento človek nie je len úspešný herec, ale vo veľkej miere sa venuje šíreniu osvety a propagácii športu a bojových umení, veríme, že jeho najbližšia návšteva bude spojená so zaujímavým projektom, na ktorom už teraz pracujeme,“ uviedol vtedy michalovský primátor. 

Podpis Jean-Clauda van Damma v mestskej knihe FOTO: Archív Mesto Michalovce

Podrobnosti radnica nechcela najprv zverejniť, ale neskôr predsa len vyšlo najavo, že radní hľadajú s hercom spôsob a formu, ako spropagovať v Michalovciach medzi deťmi džudo.

Zaujímalo nás preto, či sa JCVD pri návšteve Prahy neozval Zemplínčanom a v akom štádiu je projekt, do ktorého je herec zaangažovaný.

„Spomínaná spolupráca je stále otvorená, no chápeme, že umelec má náročný pracovný program, preto je ťažké hovoriť o konkrétnom období. Zatiaľ nemáme informácie o tom, že by pán Van Damme mal prísť aj na Slovensko, ale každopádne ho v Michalovciach kedykoľvek radi privítame,“ znelo vyjadrenie hovorkyne primátora Márie Stričkovej s dodatkom, že iné podrobnejšie informácie k danej téme nateraz nemajú.

Autor: Daniela Pirschelová