Matka Romana, ktorý spáchal samovraždu: Strieľala pred domom synovej spolužiačky

Roman M Prípad samovraždy Romana sa dramatizuje.

PARCHOVANY – Dievča, ktoré kričalo na mladíka stojaceho na streche, aby skočil, zažilo so svojou rodinou v nedeľu večer krušné chvíle. Mama Iveta (51) sa odhodlala k mimoriadne neobyčajnému kroku. Vyzbrojená pištoľou sa vybrala pred dom žiačky, ktorá mala šikanovať jej syna. Informácie o incidente priniesla TV JOJ.

Prípad už riešia trebišovskí policajti, ktorí tesne po incidente zbierali na mieste činu prázdne nábojnice. Matka nezapierala svoj skutok a priznala sa k nemu. Vysvetľovala neskôr pred televíznymi kamerami, že tak konala v emočnom poryve zo straty jediného syna. Prišla pred dom údajnej agresorky a vystrieľala tam celý zásobník.

Zdôrazňovala, že išlo o plynovú pištoľ a strieľala do vzduchu, nie na dom, ani inam, kde by mohla niekoho ohroziť. „V nedeľu po pohrebe nášho syna, keď už odišli aj hostia, tak som rozmýšľala, že som práve pochovala jediného syna. Ja nie som žiaden kriminálnik, ani nič také, ani by som nikomu neublížila. Ale, bohužiaľ, urobila som strašnú hlúposť. A keďže už bola polnoc, všade ticho a vo mne ten smútok a tlak a to všetko – vzala som tú zbraň a postavila som sa pred ich dom. Nechcela som nikomu ublížiť, len do vzduchu som vystrelila, ani neviem koľko nábojov tam bolo. Nepekné slová som zakričala. Je to zbraň, ale je to plynová pištoľ so zatavenou hlavňou,“ rozprávala pre televíziu Iveta Michalíková o dôvodoch skratového konania.

Prípad, na aký sa miestni v Parchovanoch nepamätajú, šokoval verejnosť 20. 11., keď deviatak Roman (†15), ktorého podľa tvrdenia jeho rodičov spolužiačky dlhodobo šikanovali, vyliezol počas prestávky na strechu školskej budovy a po necelej hodine sa napokon rozhodol skočiť. Napriek okamžitému prevozu do nemocnice ťažkým zraneniam hlavy podľahol. Prípad rozpútal diskusiu verejnosti o šikane v škole a jej následkoch. Rodičia chlapca aj vedenie školy podali trestné oznámenia.

Polícia poskytla Košickému Štandardu vyjadrenie k prípadu. Uvádza sa v ňom, že v súvislosti s množstvom informácií dennodenne sa šíriacich prostredníctvom médií chcú uviesť, že polícia na prípade intenzívne pracuje od prvého momentu.

„Musíme veľmi dôkladne preveriť všetky získané informácie, a to si vyžaduje mimoriadne náročný, zdĺhavý a sústredený proces, aby nedošlo k opomenutiu akéhokoľvek detailu, ktorý môže vniesť svetlo do celého prípadu. Treba však poznamenať aj to, že ide o mimoriadne citlivý prípad, pri ktorom je potrebné brať ohľad nielen na udalosť ku ktorej došlo, ale aj na pozostalých, prípadne iné zainteresované osoby, preto zverejnenie akýchkoľvek, hoci aj čiastkových informácií, môže zmariť alebo sťažiť ďalší postup vo vyšetrovaní. Preto aj napriek informáciám v médiách polícia nebude komentovať čiastkové posuny vo vyšetrovaní,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.


Ďalšie články