Útoky v košickej MHD sa stupňujú. Začína to byť vážny problém

Agresivita v košickej MHD. Cestujúci aj vodiči sa čoraz viac stretávajú s verbálnymi aj fyzickými atakmi. Ilustračné foto: imhd

KOŠICE – V košickej mestskej hromadnej doprave dochádza k nárastu agresívneho správania cestujúcich. Zaznamenané boli prípady útokov nielen na vodičov MHD, ale aj na ďalších cestujúcich. Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) varuje, že nebudú tolerovať žiadne násilné správanie a každý prípad sa bude riešiť.

Posledný zaznamenaný prípad sa odohral koncom predchádzajúceho roka, ako informovala RTVS. Došlo k verbálnemu napadnutiu vodiča cestujúcim, ktorému vodič chcel skontrolovať platnosť cestovného lístka. Podľa slov generálneho riaditeľa DPMK Romana Danka iného cestujúceho, ktorý sa snažil vodiča brániť, následne fyzicky napadli dvaja agresori. Tento incident si vyžiadal ľahké zranenie s dobou liečenia do 10 dní. Polícia už proti útočníkom začala trestné stíhanie, avšak celkový počet takýchto incidentov v košickej MHD rastie.

„Musíme konštatovať, že počet agresívnych útokov, počet rôznych slovných, ale občas aj fyzických atakov nám v čase narastá,“ doplnil riaditeľ DPMK. Hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová zdôraznila: „V prípade akéhokoľvek protiprávneho konania ihneď zasahujeme a postupujeme podľa zákona.“ Na dohľad nad bezpečnosťou v košických vozidlách MHD na vytypovaných linkách a v problémových úsekoch sú nasadení mestskí policajti, zamestnanci DPMK a kamery v každom vozidle.

(správy.rtvs.sk, der)


Ďalšie články