Zlé poveternostné podmienky napáchali škody, urgentné príjmy sú preplnené 

BeFunky-collage Foto: archív Boris Macko

KOŠICE – Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice hlási zvýšený počet pacientov, ktorí pre poveternostné podmienky, zasnežené a zľadovatené chodníky opäť zapĺňajú urgentné príjmy. Kvôli zimným úrazom sú maximálne vyťažené predovšetkým traumatologické ambulancie na Rastislavovej 43 a na Tr. SNP 1.

„Doslova preplnená bola už počas včerajšieho dňa traumatologická ambulancia na Tr. SNP, kde ošetrili 38 pacientov. Pacienti postupne pribúdajú aj dnes, predbežne dopoludnia ošetrili štyroch ľudí,“ priblížila hovorkyňa UNLP Košice Monika Krišková s tým, že k najčastejším úrazom patria zlomeniny zápästia a členkov, časté sú aj zlomené kostí ramien a úrazy hlavy po páde.

Mimoriadne rušno je aj na Urgentnom príjme na Rastislavovej 43. Za 24 hodín ošetrili na traumatológii vyše 40 pacientov, najčastejšie sú rovnako zlomeniny dolných končatín a rúk. Zaznamenali však aj 4 úrazy hlavy a tiež 4 úrazy chrbtice a hrudníka po pádoch na ľade.

V súvislosti s počasím priviezli aj pacientov po troch dopravných nehodách a tiež jedného pacienta s omrzlinami. Medzi ošetrenými bolo 6 detí. Na Klinike úrazovej chirurgie hospitalizovali v súvislosti s úrazmi spôsobenými počasím 4 pacientov. Zdravotníci urgentných príjmov vyzývajú verejnosť na zvýšenú opatrnosť.

(unlp)


Ďalšie články