Predplatné
Prihlásiť sa
Košický Štandard

Máte chuť na zabíjačku, alebo by ste radi oslávili fašiangy? Košice budú cez víkend plné zaujímavých podujatí

zabijacka Zabíjačkové špeciality si budete môcť dopriať už tento víkend. Ilustračné foto: pexels.com

KOŠICE – Manželské páry určite potešia zvýhodnené vstupenky na kultúrne podujatia v rámci kraja, našich najmenších rozhodne nadchnú fašiangové oslavy či edukačný program Záchrannej služby Košice. Smižianska zabíjačka ulahodí každému, kto má v obľube folklór a mäsové špeciality a pocta legendárnym hlasom v podaní českého speváka bude skvelá bodka kultúrneho víkendu.

Fašiangová sobota – návrat k tradíciám, CVČ Orgovánová 5, Košice, 10. 2. 2024, 14.00 – 18.00 hod.
Začiatok fašiangových osláv v Košiciach sa uskutoční v Centre voľného času na Orgovánovej, kde návštevníci zažijú pestrý program plný zábavy a fašiangovej atmosféry.

Smižianska zabíjačka, Kultúrny dom Smižany, 10. 2. 2024, 9.00 – 15.00 hod.
S príchodom fašiangov sa pred kultúrnym domom v Smižanoch uskutoční Smižianska zabíjačka, kde budú prezentované tradičné zabíjačkové špeciality a sprievodný program s folklórnymi vystúpeniami.

Brigáda pod Turnianskym hradom, 10. 2. 2024 o 9.00 hod.
V sobotu sa koná aj brigáda na odstraňovanie náletových drevín a vynášanie materiálu na hrad, posilňujúca ducha komunity a starostlivosť o kultúrne dedičstvo.

Európsky deň čísla tiesňového volania 112, OC Cassovia, Košice 11. 2. 2024, 10.00 – 15.00 hod.
Pri príležitosti Európskeho dňa čísla tiesňového volania 112 pripravili Záchranná služba Košice a ďalšie zložky záchranného systému zaujímavý program pre verejnosť, zameraný na zvýšenie povedomia o dôležitosti tohto čísla.

Koncert Martina Chodúra – Pocta veľkým hlasom, Hlavná 59, Košice, 11. 2. 2024, 18.00 hod.
Populárny český spevák Martin Chodúr v tento deň vzdá poctu legendárnym hlasom hudobnej scény v bývalom kine Slovan, čo je ideálny tip na valentínsky darček pre milovníkov hudby.

Zvýhodnené vstupenky pre manželské páry počas Národného týždňa manželstva, 12. – 18. 2. 2024
Manželské páry môžu využiť špeciálne zľavy na divadelné predstavenia a bezplatné vstupy do kina Úsmev, či na výstavy v galériách, do múzeí, čo je skvelá príležitosť pre spoločné kultúrne zážitky.


Lenka Dercová