Predplatné
Prihlásiť sa
Košický Štandard

Metropola východu hľadá najdlhšie zosobášený pár

belief-3571055_1280 Košice hľadajú najdlhšie zosobášený pár. Foto: Pixabay

KOŠICE – Mesto Košice hľadá najdlhšie zosobášený pár. Iniciatívu realizuje pri príležitosti Národného týždňa manželstva (NTM), ktorý sa na Slovensku bude konať od 12. do 18. februára.

Páry, ktoré sú zosobášené 50 a viac rokov, sa môžu prihlasovať, prípadne ich možno prihlásiť do 16. februára, a to elektronicky na adrese [email protected], alebo cez označenú schránku na hlavnej vrátnici Magistrátu mesta Košice. Uzavretú obálku tam treba hodiť do 14.00 hod. „Návrh by mal obsahovať základné údaje o dotyčnom manželskom páre – meno, dátum sobáša, telefonický kontakt, krátky opis manželstva (napr. predstavenie páru, ich príbehu, nejakú zaujímavosť zo vzťahu, recept na dlhoročný vzťah),“ priblížilo mesto Košice na svojom webe. Doplnilo, že prihlasovať možno svojich rodičov, starých rodičov, ale aj známych, no potrebný je ich súhlas. Bližšie informácie možno nájsť na jeho webe.

„Hovorí sa, že lásku bez kríža nenájdeš a kríž bez lásky neunesieš. V posledných rokoch sledujeme trend, že sa z ľudí vytráca vôľa vstupovať do manželstva, pracovať na vzťahu a prípadné manželské krízy sa často riešia rozvodom bez snahy zabojovať o záchranu vzťahu a rodiny. Práve dlhoročné páry nám môžu sprostredkovať skúsenosť a ponaučenie, že sa netreba hneď vzdávať a niekedy naozaj stojí za to dať si druhú šancu. Touto iniciatívou chceme oceniť a osláviť tie manželské páry, ktoré spolu prežili mnoho rokov v dobrom aj vzlom, a ich životné skúsenosti a rady môžu byť pre iné páry užitočné,“ vysvetlila námestníčka primátora Lucia Gurbáľová.

Metropola východu tiež pripravila pre manželské páry sprievodné kultúrne aktivity, a to v spolupráci s OZ Národný týždeň manželstva, Národným divadlom Košice a Kinom Úsmev. „Počas NTM, teda v dňoch 12. až 18. februára, budú mať vstup na akékoľvek divadelné predstavenie so zľavou 50 percent, resp. dostanú dva lístky za cenu jedného. Kino Úsmev ponúka manželským párom vstupenky na všetky premietania, ktoré sa uskutočnia počas týždňa manželstva, zdarma,“ uviedlo mesto. Podmienkou pre využitie akcie je preukázať sa pri kupovaní lístkov sobášnym listom, a to originálom či kópiou alebo elektronicky. „Ponuka platí pri kúpe vstupeniek na predstavenia a premietania v danom týždni (12. – 18. 2.). V pokladniciach Národného divadla Košice a Kina Úsmev budú lístky pre manželské páry k dispozícii už od štvrtka 8. februára,“ dodala samospráva. Informácie o programe kina i divadla počas MNT možno nájsť na ich webstránkach.

(sita)