Predplatné
Prihlásiť sa
Košický Štandard

Rodičia, dbáte na bezpečie detí v online priestore? Prinášame vám zopár rád

Sociálne siete, ilustračný obrázok. Foto: Facebook Polícia vyzýva rodičov, aby chránili svoje deti v digitálnom svete. Sociálne siete, ilustračný obrázok. Foto: Facebook

KOŠICE – Polícia cez svoje online platformy vyzýva rodičov, aby nezabúdali na zodpovednosť, ktorú nesú za svoje deti nielen v reálnom, ale aj vo virtuálnom priestore.

Sociálne médiá, hoci ponúkajú nespočetné možnosti na rozvoj a komunikáciu, predstavujú aj potenciálne nebezpečenstvo z rôznych dôvodov. Preto je dôležité, aby rodičia chránili súkromie svojich detí na internete. To zahŕňa opatrné zdieľanie informácií o ich pobyte, pohybe či osobných údajoch.

Dôraz sa kladie aj na význam poučenia detí, aby neakceptovali priateľstvá od neznámych osôb, aj ako si chrániť heslá a účty pred potenciálnymi útočníkmi. Využitie softvérových filtrov a bezpečnostných aplikácií môže výrazne prispieť k obmedzeniu prístupu k nevhodnému obsahu a chrániť deti pred škodlivými vplyvmi.

Muži zákona dodávajú, že otvorená komunikácia je základom bezpečného pohybu detí na internete. Rodičia by mali s deťmi hovoriť o potenciálnych rizikách, klamlivých informáciách a výzvach, ktoré internet skrýva. Je dôležité, aby deti rozumeli, že pravidlá správania na internete by mali odrážať tie v reálnom svete.

(Facebook, mk)