Známa automobilová značka čelí problémom. A možno aj vy, ak máte ich auto

code-4333398 Hackeri. Foto: Ilustračná snímka/Pixabay.com

SLOVENSKO – Vlastníte auto Kia a kúpili ste si ho od slovenského predajcu tejto značky? V tom prípade zbystrite, možno ste sa stali obeťou hackerského útoku.

Podľa správ, ktoré priniesol portál zive.sk, slovenský dodávateľ automobilov Kia Sales Slovakia, ktorý zastrešuje jednotlivých predajcov tejto kórejskej značky, čelí kybernetickému útoku.

Počas neho sa do počítačovej databázy spoločnosti, v ktorej sa nachádzali údaje o zákazníkoch, ich emailové adresy, telefónne čísla či poštové adresy, dostala neoprávnená tretia strana. Spoločnosť však svojich zákazníkov ubezpečila, že hackeri sa nedostali k žiadnym platobným údajom.

„Žiadne platobné údaje, ako číslo účtu, číslo debetnej alebo kreditnej karty, ani citlivé údaje zákazníkov neboli týmto incidentom dotknuté,“ znie stanovisko Kia Sales Slovakia.

Firma už medzitým začala interné vyšetrovanie prípadu. Spoločnosť vyzýva zákazníkov, aby boli ostražití pri akejkoľvek komunikácii, najmä od Kia Sales Slovakia alebo subjektov Hyundai Motor Group, a v prípade podozrivých správ ich nahlásili na adrese [email protected].

(zive.sk, kol)


Ďalšie články