Po párty zomrel 15-ročný chlapec. Kamaráti si ho fotili, ale pomoc zavolali neskoro 

policia - paska Ilustračný obrázok. Foto: FB Polícia SR

ROŽŇAVA – Mala to byť obyčajná párty, počas ktorej sa partia mladých ľudí zabávala v jednom z rožňavských bytov. Avšak, nemali na nej chýbať aj rôzne druhy omamných látok, ktoré údajne mali byť dôvodom toho, že sa 15-ročný chlapec už neprebral. 

Ako informuje portál noviny.sk, najšokujúcejším faktom ale je, že kamaráti neposkytli chlapcovi prvú pomoc. Napriek tomu, že sa ich priateľ ráno nezobudil, záchranárov k nemu zavolali až popoludní. Dokonca si telo nebohého kamaráta odfotili a zdieľali na sociálnych sieťach. 

„Na základe volania na tiesňovú linku 155 sme krátko po 13.00 h vyslali na miesto ambulanciu rýchlej lekárskej pomoci. Lekár však musel u maloletej osoby konštatovať úmrtie,” informovala hovorkyňa záchranárov Petra Klimešová.

Presná príčina smrti a čas sú stále v štádiu vyšetrovania. Polícia pracuje aj s verziou, že smrť maloletého môže súvisieť s požitím, resp. aplikáciou neznámej látky.

„Potvrdenie, respektíve vyvrátenie tohto podozrenia je možné až na základe výsledkov znaleckého skúmania, ktorého súčasťou bude aj toxikologické skúmanie, a výsledky ďalšieho vyšetrovania,“ informuje košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Polícia v súvislosti s prípadom apeluje na mladých ľudí, aby konali s rozvahou a mysleli na svoje zdravie. Nie každý organizmus zvládne užitie novej neznámej látky a následky môžu byť neraz fatálne. Polícia tiež vyzýva rodičov, aby si všímali zmeny v správaní detí, čo môže byť jedným z dôsledkov užívania neznámych látok.

„V súvislosti s vyššie uvedeným prípadom, vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie, nebudeme poskytovať žiadne podrobnejšie informácie, aby nedošlo k jeho prípadnému zmareniu alebo sťaženiu, a zároveň s úctou k pozostalým osobám,“ uzavrela Ivanová.

(noviny.sk, sita, kol)


Ďalšie články