Nové vývojové centrum v Košiciach ponúkne prácu až pre 200 šikovných zamestnancov 

442409902_884986410339767_6221992229519256703_n Minebea Slovakia otvorila v Košiciach vývojové centrum. Foto: FB Košice-Mesto Košice

KOŠICE – V Košiciach vyrástlo nové vývojové centrum, ktoré slávnostne otvorilo svoje brány v utorok (21. mája). Stojí za ním spoločnosť MinebeaMitsumi. Prispieť má k rozšíreniu výrobného programu, posilneniu v oblasti vývoja nových produktov a aplikácií pre automobilový trh či vývoja elektromotorčekov pre priemyselné využitie.

Ako uviedol prokurista spoločnosti Minebea Slovakia Radoslav Pastorak, pracovať by tu mohlo do 200 ľudí. Otvorenie budovy pre výskum a vývoj (R&D) v Košiciach podľa neho predstavuje významný míľnik v expanzii a inovačnom úsilí spoločnosti. Nové zariadenie sa má stať centrom technologického pokroku.

Prostredie na spoluprácu

Spoločnosť chce zároveň zintenzívniť spoluprácu s Technickou univerzitou v Košiciach a ďalšími uznávanými univerzitami, a vytvoriť tak živý ekosystém výmeny znalostí a technickej zdatnosti.

„Naším cieľom je vytvoriť prostredie na spoluprácu, ktoré využíva talenty inžinierov a výskumníkov a podporuje inovácie, ktoré budú prínosom nielen pre našu spoločnosť, ale aj pre celý región,“ povedal generálny riaditeľ pre regionálne záležitosti MinebeaMitsumi pre Európu Jörg Hoffmann.

Nové R&D centrum sa bude špecializovať na vývoj priemyselných a automobilových riešení či návrh a testovanie softvéru, čím sa diverzifikuje a obohatí výrobné zameranie existujúcich závodov firmy v Košiciach.

Až 200 nových pracovných miest

„Postavili sme novú R&D budovu, kde sú nové laboratóriá a komory, kde sa dajú robiť aj činnosti, ktoré nie sú na Slovensku až také bežné. Naši R&D výskumníci budú vyvíjať nové priemyselné a automotive aplikácie,“ doplnil Pastorak, ktorý vyzdvihol najmä laboratórium na testovanie elektromagnetickej kompatibility.

V súčasnosti zamestnávajú v centre 50 kvalifikovaných inžinierov, pričom by ich tu celkovo mohlo pracovať 120 až 200.

Foto: FB Košice – Mesto Košice

„Toto nové výskumné a vývojové zariadenie je dôkazom nášho odhodlania riadiť technologický pokrok a podporovať miestnu ekonomiku,“ doplnil predseda predstavenstva materskej spoločnosti MinebeaMitsumi Yoshihisa Kainuma, podľa ktorého sa rozšírením tímu a zlepšením výskumných schopností dostávajú do popredia priemyselných a automobilových inovácií.

MinebeaMitsumi prevádzkuje v Košiciach dve výrobné prevádzky – Minebea AccessSolutions Slovakia a Minebea Slovakia. Aktuálne zamestnávajú dokopy okolo 1 400 ľudí.

(facebook, tasr, kol)


Ďalšie články