Predplatné
Prihlásiť sa
Košický Štandard
Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli Technológie
Minúta
Minúta
Nové správy

Polícia vyšetruje útok agresívneho muža v centre Bratislavy. Útočník bol ozbrojený nožom.

Prečítať viac 

Lívia Pavlíková z Kulturblogu kandiduje do europarlamentu za Republiku. Bude najmlaldšou kandidátkou za hnutie, uviedol jeho predseda Milan Uhrík.

Prečítať viac 

Ministerstvo životného prostredia analyzuje situáciu okolo skládky vo Vrakuni. Tesniaca stena a povrchová tesniaca vrstva majú byť vybudované do konca roka 2025.

Prečítať viac 

Iniciatíva My sme les podala podnet na inšpekciu životného prostredia pre ťažbu v TANAP-e. Správa TANAP-u mala ťažiť prevažne suché stojace smreky priamo v rezervácii Kôprová dolina.

Prečítať viac 

Poľsko ukončilo kontroly na hraniciach so Slovenskom. Poľská pohraničná stráž uviedla, že za uplynulé dva dni skontrolovala 12-tisíc osôb a skoro 7-tisíc vozidiel.

Prečítať viac 

Pellegrini odcestoval na pracovnú cestu na Cyprus. Stretne sa aj so slovenskými vojakmi pôsobiacimi v mierovej misii OSN.

Prečítať viac 

Údajní šéfovia mafiánskej skupiny Dvojičky uspeli s dovolaním na Najvyšší súd, nové pojednávanie tak bude 25. apríla. Dávid a Dominik Krátky sú obvinení z trestného činu úkladnej vraždy v štádiu pokusu.

Prečítať viac 

Prieskum: Po prípadných februárových voľbách by si koalícia polepšila, prvá trojica strán si svoje pozície udržala. Smer by získal prvenstvo s 21,1 percenta hlasov, nasledovalo by Progresívne Slovensko s 18,9 percenta hlasov, tretí Hlas by získal 17,2 percenta hlasov.

Prečítať viac 

Policajti, ktorí riešili nehodu Andreja Danka, dostali najnižšiu možnú formu trestu, povedal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas) v relácii televízie Markíza Na telo.

Prečítať viac 

Mier bude hneď vtedy, ak Rusko odíde z Ukrajiny, alebo ak Ukrajina ubráni svoje územie. Povedal to predseda KDH Milan Majerský v relácii RTVS o 5 minút 12 v reakcii na stretnutie ministrov zahraničia Juraja Blanára a Sergeja Lavrova. Zároveň dodal, že Ukrajina nebude robiť revanš.

Prečítať viac 

Stretnutie ministrov zahraničia Slovenska a Ruska nás neposunulo bližšie k mieru, uviedla prezidentka Zuzana Čaputová na sieti X. Podľa nej vedie najrýchlejšia cesta k mieru cez ruského prezidenta Vladimira Putina, keď svojim jednotkám nariadi odísť z Ukrajiny, „nie tým, že mu dávame nádej na víťazstvo a akceptáciu“.

Prečítať viac 

Šéf KDH Milan Majerský sa nebude čudovať, ak opozícia navrhne odvolanie ministra spravodlivosti Borisa Suska. Mohlo by sa tak stať v súvislosti s rozhodnutím ústavného súdu o novele Trestného záklona.

Prečítať viac 

Predseda Národnej rady Peter Pellegrini odmietol domnienky o „taktizovaní“ pri nezaradení novely Trestného zákona do Zbierky zákonov. „Využil som svoju zákonom stanovenú lehotu, to je celé,“ povedal.

Prečítať viac 

K 20. marcu Úrad špeciálnej prokuratúry končí, povedal v relácii RTVS o 5 minút 12 predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas).

Prečítať viac 

Ústavný súd rozhodol o pozastavení účinnosti zákona, ktorý ešte nevstúpil do platnosti, pripomenul poslanec Smeru Tibor Gašpar v relácii televízie TA3 v politike. „To ešte nikdy neurobil,“ dodal.

Prečítať viac 

Keď v našich väzniciach zomreli dvaja ľudia, pán Lučanský a advokát Krivočenko, vtedy parlament nemusel prijímať vyhlásenia? opýtal sa v relácii TA3 V politike predseda brannobezpečnostného výboru Národnej rady Tibor Gašpar (Smer).

Prečítať viac 

Smer aj Hlas stále rokujú o kandidátkach do europarlamentu, oznámili to poslanci Tibor Gašpar (Smer) a Samuel Migaľ (Hlas) v relácii televízie TA3 V politike.

Prečítať viac 

Súdny proces s bývalým šéfom Najvyššieho súdu Štefanom Harabinom by sa mal začať 25. marca. Úrad špeciálnej prokuratúry na prezidentského kandidáta podal 1. júna 2023 žalobu pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia, a tiež prečin schvaľovania trestného činu.

Prečítať viac 

Ján Čurilla v žalobe na poslanca Romana Michelka žiada ospravedlnenie a 70-tisíc eur. Ide o reakciu na vyjadrenie nominanta SNS v relácii Sobotné dialógy, kde Michelko vyhlásil, že Čurilla je „priamo osobne zodpovedný za to, že Tupého vražda nie je vyšetrená“.

Prečítať viac 

Na železnici v Spišskej Novej Vsi sa večer uvoľnil rušeň, podarilo sa ho zastaviť až za Markušovcami. Rušeň mohol ísť rýchlosťou aj 60 kilometrov za hodinu. Prešiel úsek 17 kilometrov.

Prečítať viac 

Robert Fico avizuje, že zo Slovenska sa stiahne taliansky systém protivzdušnej obrany. Uviedol to v sobotu vo videu na sociálnej sieti.

Prečítať viac 

Lídrom kandidátky Matovičovej strany vo voľbách do europarlamentu bude Peter Pollák, súčasný europoslanec. Matovič sa obáva, že silný mandát extrémistov zakýva piliermi Európskej únie.

Prečítať viac 

Slovensko potrebuje prezidenta, ktorý ustráži zahraničnopolitické smerovanie krajiny, vyhlásil kandidát na prezidenta Ivan Korčok reagujúc na rokovanie ministrov zahraničných vecí Juraja Blanára a Sergeja Lavrova.

Prečítať viac 

Ficove výroky o tom, že nebudeme posielať svojich vojakov na Ukrajinu neboli zbytočné, snažil sa na to vopred upozorniť, domnieva sa Huliak. Hojsík trvá na posilnení dodávok výzbroje, aby sa Kyjev mohol brániť.

Prečítať viac 

Jasne vidieť smerovanie, za koho títo ľudia kopú, povedal Rudolf Huliak v reakcii na rozhodnutie Ústavného súdu o pozastavení účinnosti novely Trestného zákona.

Prečítať viac 

Rezort vnútra potvrdil, že v súvislosti s nehodou Andreja Danka kontrola ukázala pochybenia, ktoré zatiaľ nie je možné špecifikovať. Uviedol hovorca ministerstva Matej Neumann, ktorý nepotvrdil informácie o tom, že mali byť potrestaní radoví policajti.

Prečítať viac 

Vedci z Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave navrhli nový typ fotoprepínača. Ide o typ molekuly, ktorú možno stabilne a efektívne ovládať svetlom. Návrh vyšiel na titulnej strane odborného časopisu Chemistry – A European Journal.

Prečítať viac 

Vo Vysokých, Západných a Nízkych Tatrách pretrváva i v sobotu mierne lavínové nebezpečenstvo, vo Fatrách a východnej časti Nízkych Tatier platí pre hranicu nad 1 200 metrov nad morom. Informoval o tom Filip Kyzek zo Strediska lavínovej prevencie Horskej záchrannej služby.

Prečítať viac 

V jednom z bytov v Čadci malo dôjsť k výbuchu. Z miesta je hlásená jedna zranená osoba. Na miesto vyslali ambulancie rýchlej zdravotnej pomoci a rýchlej lekárskej pomoci.

Prečítať viac 

Patriarcha Kirill suspendoval moskovského kňaza Alexeja Uminského. Pre jeho odmietavý postoj k vojne.

Prečítať viac 

Polícia potrestala niekoľko príslušníkov v súvislosti s nehodou Andreja Danka, uviedol minister vnútra Šutaj Eštok. Pôvodne tvrdil, že k takémuto kroku nedôjde, pričom šéf národniarov výslovne žiadal, aby sa im nič nestalo.

Prečítať viac 

Nabíjačky z plánu obnovy majú „menší časový sklz“, dôvodom je veľký záujem. Uviedlo to ministerstvo hospodárstva, ktoré má do roku 2026 zabezpečiť vznik viac ako 3-tisíc nových verejných nabíjačiek. Meniť sa bude aj legislatíva.

Prečítať viac 

Matovič sa musí zdržať zverejňovania a šírenia nepravdivých, urážlivých a hanlivých výrokov o Jaroslavovi Haščákovi. Neodkladné opatrenie Okresného súdu Trnava potvrdil 29. februára aj krajský súd.

Prečítať viac 

Zaradenie Hambálka na sankčný zoznam EÚ bol ukážkový právny pravek. Smrdeli z toho totalitné praktiky. Hambálkovi bez súdu a dokonca aj bez obvinenia a stíhania, len na základne politického rozhodnutia EÚ, zmrazili majetok, účty v banke, jeho objekty mali byť odpojené od elektriny.

Prečítať viac 

Deficit štátneho rozpočtu prekročil vo februári 1,2 miliardy eur. Štátny rozpočet dosiahol ku koncu februára tohto roka schodok vo výške 1,224 miliardy eur. Znamenalo to medziročné zhoršenie hospodárenia štátu o 86 miliónov eur alebo 7,5 percenta.

Prečítať viac 

Spor o postup vo vojne na Ukrajine ukázal aj ďalšie znepokojujúce veci: faloš, pokrytectvo a stratu úsudku progresívcov a ďalších vojnových aktivistov.

Prečítať viac 

Slovensku sa začína nová éra jeho nadzvukového letectva. Minister obrany Robert Kaliňák to uviedol na odovzdávacom ceremoniáli prvých dvoch kusov stíhacích lietadiel F-16 Block 70 slovenským ozbrojeným silám.

Prečítať viac 

Nezaslúžený trest a náhla smrť nerobia z nikoho samy osebe vzor pre budúce generácie. Nároky treba mať vyššie.

Prečítať viac 

Matúš Vallo: Novelou cestného zákona chcú prinútiť Bratislavu zrušiť cyklopruh na Vajanského nábreží. Návrh novely zákona o pozemných komunikáciách (cestný zákon) predložil rezort dopravy v týchto dňoch opätovne na skrátené pripomienkové konanie.

Prečítať viac 

Tomáš Taraba navštívil Keňu, chce užšiu spoluprácu s africkými krajinami. Podpredseda vlády a minister životného prostredia sa stretol aj s prezidentom Kene Williamom Rutom. Dohodli sa na užšej spolupráci v oblasti kybernetickej bezpečnosti, ekonomickej podpory a rozvoja všeobecne prospešných projektov.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články