Predplatné
Prihlásiť sa
Košický Štandard
Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli Technológie
Minúta
Minúta
Nové správy

Otec chlapca, ktorý spáchal samovraždu skokom zo strechy školskej budovy, odovzdal petíciu za odvolanie riaditeľa školy. Chlapca v Základnej škole v obci Parchovany údajne dlhodobo šikanovali.

Prečítať viac 

Na svetlo sveta vyšli ďalšie pochybenia košickej krajskej správy ciest. Na prešľapy správy ciest pravidelne upozorňuje poslanec Miloš Ihnát. Urobil tak aj na zasadnutí zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja.

Prečítať viac 

KOŠICE – Polícia vyšetruje bodnutie muža v byte v košickej Šaci, podozrivú osobu zadržali.

Prečítať viac 

KOŠICE – Mesto zvyšuje bezpečnosť chodcov, pribudli nasvietené priechody aj nové osvetlenie.

Prečítať viac 

MICHALOVCE – Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Michalovciach má nahlásených viacero prípadov výskytu syfilisu u detí. Aktuálne realizujú epidemiologické vyšetrenia postihnutých osôb a ich kontaktov. Počet nakazených zatiaľ nie je známy.

Prečítať viac 

KOŠICE – Muž sexuálne zneužíval deti, ktoré nakazil pohlavnou chorobou. Voči 31-ročnému mužovi z okresu Sobrance vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Michalovciach vzniesol obvinenie zo zločinu sexuálneho zneužívania, prečinu ohrozovania pohlavnou chorobou a zločinu sexuálneho násilia v štádiu pokusu.

Prečítať viac 

KOŠICE – Spoločnosť U. S. Steel Košice spustila 17. ročník grantového programu Spoločne pre región 2024. Lokálne komunitné projekty na východe Slovenska podporí sumou 30-tisíc eur. O prostriedky môžu žiadať mimovládne neziskové organizácie i miestne samosprávy z Košického a Prešovského kraja do 8. marca tohto roka.

Prečítať viac 

KOŠICE – Mestská zeleň odstránila v meste po víchrici viac ako 40 vyvrátených stromov. Najviac drevín bolo poškodených v mestskej časti Košice – Sever. Najčastejšie dochádzalo k vývratu ihličnanov, konkrétne smrekov.

Prečítať viac 

KOŠICE – Po vyše dvoch desaťročiach otvoria v košickom Mestskom parku národnú kultúrnu pamiatku, známu ako „Korčuliarsky pavilón“. Po kompletnej obnove by sa mala stať dominantou nového mestského rezortu VILLA SANDY, ktorého súčasťou by mala byť i reštaurácia a kaviareň.

Prečítať viac 

KOŠICE – V sobotu dopoludnia sa v meste na križovatke ulíc Podhradová a Kostolianska zrazil autobus MHD s autom. Záchranári ošetrili a previezli do nemocníc troch pacientov.

Prečítať viac 

KOŠICE – Prvé tohtoročné očkovanie proti HPV má za sebou očkovacie centrum pri Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach. Vakcína je plne hradená zdravotnou poisťovňou pre 12, 13 a 14-ročné deti. Nie je nutné sa vopred objednávať či registrovať.

Prečítať viac 

KOŠICE – Policajti košického kraja budú mať nového riaditeľa, bude ním Štefan Mulik. Do funkcie ho od pondelka 15. januára vymenoval policajný prezident Ľubomír Solák.

Prečítať viac 

MICHALOVCE – Miestni seniori, ktorí dosiahli vek 65 rokov, majú možnosť aj tento rok získať Senior kartu. Tá poskytuje držiteľom rôzne zľavy od mesta a spolupracujúcich organizácií. Môžu tak využiť zľavy na kultúru či šport.

Prečítať viac 

KOŠICE –  Ceremoniálu oceňovania exprezidenta Rudolfa Schustera sa zúčastnili stovky hostí. Udelili mu najvyššie štátne vyznamenanie Brazílie – Rád Rio Branco, stupeň Veľkého kríža. Slávnosť sa konala v Národnom divadle Košice v rámci osláv jeho 90. narodenín.

Prečítať viac 

KOŠICE/PLEŠIVEC -Obec a kraj nesúhlasia s búraním industriálnych historických objektov pri plešiveckej železničnej stanici a žiadajú o ich zachovanie.

Prečítať viac 

KOŠICE – Starosta košického Starého Mesta Igor Petrovčik žiada o prešetrenie decembrovej nehody v centre. V tejto súvislosti podal podnet na policajnú inšpekciu aj na okresnú prokuratúru. Domnieva sa, že mohlo dôjsť k trestnému činu všeobecného ohrozenia.

Prečítať viac 

MICHALOVCE – V uplynulom roku sa v meste narodilo 1023 detí, matrika eviduje 201 sobášov a 754 úmrtí. K 1. januáru mala samospráva 35 426 obyvateľov, z toho 16 944 Michalovčanov a 18 482 Michalovčaniek.

Prečítať viac 

VOJANY – Polícia upozorňuje na zákaz vjazdu na most medzi Vojanmi a Veľkými Raškovcami, zároveň vyzýva vodičov, aby pre vlastnú bezpečnosť využili obchádzkové trasy.

Prečítať viac 

KOŠICE – V piatok štartujú Majstrovstvá Česka a Slovenska v rybníkovom hokeji. Podujatie sa bude konať počas víkendu na klzisku v Mestskom parku a v Športovo-zábavnom areáli na Alejovej.

Prečítať viac 

SLOVENSKÝ RAJ – Vo všetkých roklinách Slovenského raja evidujú veľmi vysoký stav vody. Chodníky a technické zariadenia sú zaľadnené, v roklinách sa nachádzajú popadané stromy, ktoré ochranári priebežne odstraňujú z chodníkov.

Prečítať viac 

KOŠICE – Košický krajský súd bude vo štvrtok rozhodovať v prípade vraždy 46-ročnej zdravotnej sestry. K vražde došlo 1. januára 2023 na ulici v Michalovciach. Mestský súd v Košiciach v októbri odsúdil 19-ročného Valentína H., ktorý sa k činu priznal.

Prečítať viac 

KOŠICE – Polícia obvinila 19-ročného Košičana zo šírenia poplašnej správy. Písal o tom, že spácha rovnaký útok, aký sa udial koncom minulého roka v Prahe. Mladíkovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na dva roky.

Prečítať viac 

KOŠICE – Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody, ktorá sa stala na svätého Mikuláša na križovatke ulíc Komenského a Chalupkova. Zrazili sa tam osobné motorové vozidlá značky Škoda Superb a Hyundai i 30

Prečítať viac 

KOŠICE – Mestské lesy Košice upozorňujú návštevníkov na zvýšené riziko polomov. Spolu s vyvrátenými stromami ich budú odstraňovať v najbližšom období.

Prečítať viac 

KROMPACHY – Krompašská nemocnica eviduje za minulý rok 843 pôrodov, štvrtý rok po sebe sa narodilo viac chlapcov ako dievčat.

Prečítať viac 

KOŠICE – Primátor mesta Jaroslav Polaček apeluje na starostov jednotlivých mestských častí, aby začali šetriť. Očakáva od nich podobné kroky, ako učinilo samotné mesto, napríklad v podobe zníženia platov, ale aj upustenia od reklamy či aktivít, ktoré nie sú nutnými rozpočtovými položkami.

Prečítať viac 

KOŠICE – V košickej zoologickej záhrade pribudla samička pandy červenej. Volá sa Nerissa a má 1,5 roka. V decembri ju priviezli z Poľska zo Zoo Lodž.

Prečítať viac 

KOŠICE – Starosta košického Sídliska KVP Ladislav Lörinc avizuje podanie trestného oznámenia na mesto Košice. Dôvodom má byť nevyplatenie podielových daní mestským častiam z ich strany. Pripojiť sa podľa neho môžu aj ostatní košickí starostovia.

Prečítať viac 

HUSÁK – V rodinnom dome našla polícia nehybné telo ženy. Pri zosnulej žene sa nachádzala jej 19-mesačná dcéra, ktorú previezli do nemocnice v Michalovciach. Podľa primárky detského oddelenia nemocnice Michalovce Dany Jurečkovej je dieťa v poriadku.

Prečítať viac 

MICHALOVCE – Vodič v meste ignoroval na Trojkráľové dopoludnie predpisy a vedome prekročil povolenú rýchlosť o 86 kilometrov za hodinu. Jeho čin sa mu nevyplatil, nakoľko mu bol okamžite zadržaný vodičský preukaz a navyše mu hrozí pokuta od 500 do 1000 eur a zákaz činnosti až do troch rokov.

Prečítať viac 

KOŠICE –  Priestory magistrátu mesta požehnal košický arcibiskup metropolita Bernard Bober so svojím sprievodom. Prihovoril sa zamestnancom vo vestibule a povzbudil ich k úspešnému zvládnutiu nového roka a k naplneniu sŕdc láskou, pochopením a pokojom

Prečítať viac 

KOŠICE – Colníci našli pri kontrole taxíka v meste drogy aj hľadanú osobu, ktorá sa pokúsila ujsť.

Prečítať viac 

KOŠICE – V pondelok okolo štvrtej popoludní ostávalo bez elektriny približne 210 odberných miest v úseku Košice – Moldava. Východoslovenská distribučná v tomto čase evidovala už iba dve poruchy na zariadeniach vysokého napätia, ktoré boli a príčine.

Prečítať viac 

KRÁSNOHORSKÉ PODHRADIE – Obec pracuje na kolaudácii vyše 30-ročného vodojemu, ktorý je potrebný na otvorenie hradu Krásna Hôrka.

Prečítať viac 

KOŠICE – Na košickom trojkráľovom behu sa zúčastnilo viac ako 850 bežcov. Najrýchlejší bol Tibor Sahajda a zo žien len 15- ročná Viviána Popovičová.

Prečítať viac 

KOŠICE – Silný vietor láme v kraji stromy a ohrozuje motorové vozidlá, hasiči mali desiatky výjazdov.

Prečítať viac 

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Spišské divadlo pripravuje šansónový recitál venovaný Édith Piaf. Predstavenie ponúkne návštevníkom pohľad na obdivovanú speváčku a viaceré z jej najznámejších piesní, medzi ktorými nebude chýbať Non, je ne regrette rien – Nie, nič neľutujem. 

Prečítať viac 

KOŠICE – Pre silný vietor uzavreli až do odvolania vstup na cintorín, nejdú ani niektoré semafory.

Prečítať viac 

MICHALOVCE – Od nového roka stúpla daň z nehnuteľností a daň za ubytovanie. Výška ostatných miestnych daní a výška poplatku za komunálny odpad zostala nezmenená. Daň z nehnuteľností stúpla v priemere o 21 percent.

Prečítať viac 

KOŠICE – Pačanský kopec je uzavretý aj túto zimu. Naďalej je otázne, či sa ho počas aktuálnej sezóny ešte podarí sprejazdniť. Kraj stále nedisponuje potrebnými stanoviskami kompetentných orgánov.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články