Michalovská nemocnica spustila očkovanie proti HPV vírusu

SZ-1162.jpg Michalovská nemocnica spustila očkovanie proti ľudskému papilomavírusu (HPV), v súčasnosti najbežnejšej pohlavne prenášanej infekcii. Foto: FB Penta – Zlepšujeme zdravotníctvo

MICHALOVCE – Michalovská nemocnica spustila očkovanie proti ľudskému papilomavírusu (HPV), v súčasnosti najbežnejšej pohlavne prenášanej infekcii. Prvých registrovaných pacientov zaočkovali koncom minulého týždňa, informovala PR špecialistka siete Svet zdravia Bianka Krejčíová.

Očkovanie proti HPV vírusu zaradila do svojho programu špecializovaná ambulancia cestovnej medicíny. „Tento rok sme sa rozhodli sústrediť sa aj na problematiku HPV vírusov, keďže ide o dôležitú tému v rámci prevencie rakoviny krčka maternice.

Pacienti sa môžu telefonicky objednať aj na osobnú konzultáciu a získať všetky potrebné informácie o tejto téme. Následne sa môžu rozhodnúť pre prípadné očkovanie,“ uviedla lekárka infektologického oddelenia michalovskej nemocnice Kristína Kaňuchová. Konzultácie a očkovanie prebiehajú každý štvrtok. Pre pacientov a verejnosť pripravili aj novú webovú stránku s informáciami o HPV vírusoch. Záujemcovia o očkovanie môžu využiť on-line registračný formulár.

Krejčíová pripomenula, že väčšina typov HPV neprejavuje žiadne symptómy a infekcia odznie bez liečenia. Niektoré však môžu spôsobiť ochorenia. Môžu byť napríklad pôvodcami bradavíc na rukách a chodidlách a niektoré typy môžu zvýšiť riziko rakoviny.

(tasr)


Ďalšie články