Michalovskí plavci hviezdili na majstrovstvách Slovenska

MICHALOVCE – V závere kalendárneho roka sa skvelý úspech podaril Plaveckému klubu ORCA Michalovce.

Michalovskí plavci si z majstrovstiev Slovenskej republiky Open a juniorov v Šamoríne, ktoré sa uskutočnili v polovici decembra, priviezli medailové umiestnenia. O úspechu mladých plavcov informovalo mesto Michalovce na svojej sociálnej sieti.

Bola to medailová žatva

Mari Marcinová sa stala majsterkou Slovenskej republiky na 200 metrov motýlik. V súťaži 100 metrov motýlik vybojovala striebro a na 100 metrov motýlik v kategórii Open získala bronz.

Jakub Kolesár sa stal vicemajstrom Slovenska na 100 metrov znak. Na 50 metrov znak získal bronz. Pri ďalších finálových štartoch sa Mari a Jakub umiestnili v top 10, a zároveň si vytvorili osobné rekordy – doplnili Michalovce.