Prvý finálový duel Spišiaci s Nitrou tesne prehrali

HK Nitra – HK Dukla Ingema Michalovce Hráči HK Nitra ďakujú fanúšikom po postupe do finále play-off. Foto: Henrich Mišovič/TASR

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Historicky prvý finálový zápas Spišskej Novej Vsi v najvyššej slovenskej hokejovej lige v domácej Spiš aréne nevyšiel Rysom úplne podľa predstáv. Nitre podľahli jednogólovým rozdielom 2 : 3 (0 : 2, 1 : 0, 1 : 1).

Skóre zápasu otvorila Nitra v 14. minúte, keď sa úspešným strelcom stal Tomáš Hrnka. Ešte pred koncom prvej tretiny Nitra zvýšila náskok, skóroval Samuel Buček.

V druhej tretine však Spišská Nová Ves zavelila do útoku. Hneď v jej úvode, v 22. minúte, znížil na rozdiel jediného gólu domáci obranca Juraj Valach. V tejto tretine to bol jediný gól, ktorý videla zaplnená Spiš aréna.

Tretiu tretinu začali lepšie hostia – Patrick Newell zvýšil náskok Nitry opäť na dva góly. V 52. minúte sa domácim podarilo znížiť zásluhou Adama Žiaka. Ďalší gól už ale nepadol, a tak si HK Nitra pripisuje prvé finálové víťazstvo nad Spišskou Novou Vsou a v sérii hranej na štyri zápasy vedie 1 : 0.

Druhý finálový zápas je na programe už v sobotu, opäť v Spiš aréne.

Zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Surák – Romaňák, Merežko, Žiak, Ališauskas, Groch, Valach – Archambault, Nellis, Rapáč – Majdan, Kerbashian, Bakoš – Drábek, Bortňák, Burgess – Vandas, Myklucha, Džugan – Zöld

HK Nitra: Aittokalio – Mezei, Cotton, Kousa, Bača, Gajdoš, Stacha – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Vitaloš, Hrnka, Bačo – Kodhaj