Predplatné
Prihlásiť sa
Košický Štandard

MsZ prerozdelilo dotácie na šport, aj na pomoc túlavým zvieratám

BeFunky-collage Mesto Košice prerozdelilo viac ako 700 000 eur na šport a ďalších takmer 50 000 eur z rozpočtu išlo na pomoc túlavým a opusteným zvieratám. Foto: FB telKE, FB Košice – Mesto Košice

KOŠICE – Mesto Košice prerozdelilo viac ako 700 000 eur na šport, ďalších takmer 50 000 eur z rozpočtu išlo na pomoc túlavým a opusteným zvieratám.

Prerozdelenie dotácií schválilo mestské zastupiteľstvo (MsZ) na svojom minulotýždňovom zasadnutí. Peniaze pôjdu konkrétnym športovým klubom, mládežníckym organizáciám aj subjektom organizujúcim športové či mládežnícke podujatia. Zo 136 žiadostí ich uspelo 127. Najviac peňazí bolo určených na podporu mládežníckeho futbalu, a to 240 000 eur. Z toho dostane najvyššiu sumu, viac ako 70 000 eur, FC Košice.

V rámci podprogramu Podpora športu a mládeže – financie na Fond mládežníckeho športu dostane z kolektívnych mládežníckych športov najviac basketbalová akadémia Young Angels Academy. Dotácia predstavuje sumu necelých 37 200 eur. Z individuálnych športov získal najvýraznejšiu podporu, takmer 15 000 eur, Športový klub polície Košice – plávanie. Podobnú sumu dostane aj Karate Klub Kretovič Košice. Z Fondu športových aktivít poputuje najviac peňazí na Majstrovstvá Európy mládeže v desiatich tancoch a na atletické podujatie JBL JUMP FEST.

Poslanci odobrili aj rozdelenie sumy 47 100 eur medzi tri občianske združenia (OZ), ktoré v Košiciach pôsobia v oblasti pomoci túlavým a opusteným zvieratám. 17 600 eur dostane Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov prevádzkujúca útulok v Haniske pri Košiciach. Na financovanie činnosti OZ Srdce pre mačky, ktorá sa venuje procesu adopcie a prevencie pred nekontrolovaným množením túlavých mačiek, je určených 16 500 eur a 13 000 eur získala Malá farma Košice. Tá poskytuje azyl pre nechcené a týrané spoločenské, ale aj hospodárske zvieratá.

Ako mesto uvádza na svojej webovej stránke, tieto dotácie majú pomôcť zlepšiť životné podmienky pre túlavé a opustené zvieratá, ktoré sú neraz v zlom zdravotnom stave. „Táto investícia do pomoci zvieratám odzrkadľuje hodnoty mesta v súvislosti s etickým a zodpovedným prístupom k živým tvorom, našim zvieracím spoločníkom,“ uviedol primátor Jaroslav Polaček.

(tasr)